Laimę neša dramblys pakeltu straubliu

1/5
Teksto dydis:

Drambliai nemėgsta vienumos. Gamtoje jie gyvena susibūrę į šeimas. Todėl ir kolekcijose negalima jų laikyti po vieną. Tikima, kad ilgesys užmuša šį didelį, šeimynišką ir taikų žvėrį.

„Dramblių figūrėles kolekcionuoti būtų labai paprasta, jeigu pirkčiau paeiliui visas, kurias tik pamatau parduotuvėse. Aš ieškau išskirtinių, pagamintų neįprastai, naudojant įdomias žaliavas. Figūrėlė turi iš

karto man labai patikti. Aš su niekuo nelenktyniauju, kolekcionuoju dramblius savo malonumui. Tačiau man labai svarbu, kad dramblys būtų straublį iškėlęs“, - pasakojo vilnietis verslininkas Arvydas Rakauskas, įtikėjęs rytų filosofija, kad tik tokie drambliai laimę neša. Tačiau nuo darbo jie neišvaduoja.

Lietuviškas medinukas

Vis dėlto A.Rakausko kolekcijoje yra vienas vienintelis dramblys su nuleistu straubliu.

„Negalėjau jo nenusipirkti. Dramblys unikalus ne tik todėl, kad jį pagamino lietuvis menininkas (lietuviams nebūdinga iš medžių drožti egzotiškus gyvūnus). Jis pagamintas iš dvispalvės medžio šakos, kurio šerdis tamsesnė. Apie pakelto straublio filosofiją drožėjas nieko nežinojo. Tačiau iš figūrėlės matyti, kad ji buvo gaminama pasitelkus fantaziją ir meilę“, - aiškina kolekcininkas, nepagailėjęs už mažą, bet retą dirbinį sumokėti 80 litų.

Dramblių kolekcionavimo aistra Arvydą užvaldė ne iš karto, kai kolegos gimtadieniui dovanojo pirmąjį dramblį. Paprasčiausiai tam vienišiui jis ėmė ieškoti draugų. Taip atsirado dramblių trijulė, ant kurios, tikima, kad laikosi visas pasaulis. Po keletos kelionių, būrelis išaugo iki septynių. Pagal indų filosofiją būtent tiek dramblių į šeimą atneša laimę.

Vėliau atėjo noras iš kiekvienos kelionės prisiminimui parsivežti po vieną įdomesnę figūrėlę. Dabar verslininko kolekcijoje - daugiau kaip 150 dramblių. „Jeigu juos sustatyčiau vienoje vietoje, užimtų dalį kambario. Be to, sunku būtų juos apžiūrinėti. Todėl drambliukus suskirsčiau kaimenėmis ir sudėliojau ant stiklinių lentynų“, - aiškino A.Rakauskas.

Jie pagaminti iš afrikietiško ąžuolo, eukalipto, onikso, žadeito, stiklo, sidabro, kaulo, gintaro, molio, kriauklių, sukietėjusios lavos ir kitokių medžiagų.

Kai kurie turi įdomią paskirtį. Taupyklės, žvakidės, laimės pakabukai, viename dideliame net įmontuotas žiebtuvėlis. Tačiau Arvydui įdomiausias medinukas, atkeliavęs iš Gvatemalos. Drambliuką galima išardyti dalimis, jame yra maža slėptuvė žiedeliui.

Dramblys drambliui nelygu „Nepasakyčiau, kad draugai dažnai lauktuvių drambliuką parveža. Gal bijo, kad vienodi nepasikartotų, vis dėlto laimės kolekcija jau nemenka. O gal gaila laimę kitam dovanoti? - pasvarstė A.Rakauskas ir pridūrė. - Patys artimiausi negaili“.

Daug keliaujantis verslininkas pastebėjo, kad įvairiuose kontinentuose pagaminti drambliai labai skiriasi savo išvaizda. Europos šalyse jie būna įdomių formų, labai meniški, išlieti iš stiklo, inkrustuoti pusbrangiais akmenimis.

Indijos drambliai - apvalių formų storuliai.

Afrikos drambliai užvertę galvas trimituoja. Jų uodegos visuomet pakeltos. Pietų Afrikos drambliai gaminami iš egzotiškų gyvulių ilčių, ragų ir kriauklių. „Dideli drambliai retai būna gražūs. Tačiau dažniausiai jie brangūs, daug sveria ir nepatogūs transportuoti. Todėl dažniausiai perku nedidukus „kelioninius“. Beje, jie paprastai ir būna meniškiausi“, - sakė beveik trylika metų laimės simbolius kolekcionuojantis vilnietis.

Belize dramblių nėra

A.Rakausko kolekcijoje yra ne tik finansine išraiška brangių dramblių. Jie primena aplankytus kraštus, įdomius susitikimus su žmonėmis, dažniausiai - su liaudies menininkais, kurie pasakojo, kodėl pagamino būtent tokią statulėlę.

Yra šalių, iš kurių keliautojas grįžta savo kolekcijai nieko nepešęs. Pavyzdžiui, Centrinėje Amerikoje esančiame Belize veltui laiką paieškoms sugaišo. „Ilgus šimtmečius britų valdomoje teritorijoje ne tik nėra dramblių. Ten nėra ir tekilos. Kaimynės Gvatemala, Hondūras ir Meksika siūlo didelę įvairovę ir gėrimų, ir dramblių figūrėlių“, - dalijosi įspūdžiais ką tik su žmona egzotiškose šalyse viešėjęs A.Rakauskas.

Atlanto vandenyne esančioje Afrikos saloje Kape Verde somalietis pardavėjas lietuviui įbruko drambliuką su nulaužtu straubliu. „Kol su juo derėjausi, rankų miklumo neįvertinau. Tik grįžęs išvyniojau pirkinį ir pamačiau. Drambliukas gražus, iš karpuočio ilties drožinėtas, negi dėl to nulaužto straubliuko jo nepriimsi į kaimenę?“ - juokėsi A.Rakauskas.

Man patikoNeblogaiMan nepatiko